Soľná baňa

 
 

 Čo je soľná baňa?

 
 

Soľná baňa  je to miestnosť vybudovaná z prírodných kvádrov soli (napr. v našej bani je 13 ton kusovej soli z poľských soľných baní Klodava). Na podlahe sú 3 tony morskej soli z Mŕtveho mora. Prostredie je nasýtené vysokou koncentráciou soli s obsahom jódu, brómu, draslíka, vápníka, horčíka, železa a dalších prvkov. Liečebnú atmosféru pohody, oddychu, relaxácie dotvára príjemné osvetlenie a pokojná relaxačná hudba.  45 minutový pobyt v soľnej bani sa vyrovná trojdennému pobytu pri mori. Pobyt v bani je príjemný oddych, ktorý pomáha pri astme, zápaloch a infekciách horných dýchacích cestách, chronickej nádche, alergiách rôzneho pôvodu, dermatologických ochoreniach, neurózach, stavoch prepracovanosti, ochorenia tráviaceho traktu,  a odbúrava tukové zásoby a celulitídu v dôsledku zrýchlenému  metabolizmus buniek. Doporučuje sa absolvovať sedem až desať 45 minutových sedení.

Ideálnu teplotu (21 °C) udržiava v zimnom období podlahové kúrenie a v letnom klimatizácia.

Sterilizácia celého prostredia sa dosahuje ožarovaním jaskyne ultrafialovým žiarením medzi jednotlivými vstupmi. Tým sa v jaskyni zlikvidujú baktérie a vírusy a zabezpečuje sa tak ochrana ďalších návštevníkov. Výmena vzduchu viac ako 5 krát za hodinu je dosiahnutá pomocou vzduchotechniky, vybavenej špeciálnymi filtrami, ktoré zachytávajú drobné nečistoty a peľ. Pred vstupom do jaskyne dostane návštevník jednorazové návleky na obuv. V priestore jaskyne môže návštevník počas procedúry relaxovať v polohovateľnom kresle (10 ks), ktoré si sám upraví a v prípade pocitu chladu sa môže prikryť dekou.

 
 

 Prečo ísť do soľnej bane?

 
 

  • Pobyt v soľnej bani je 100 % prírodná, bezpečná, bezlieková a príjemná terapia, ktorá poskytuje dlhodobé účinky. Môže byť použitá ako doplnková terapia k predpísanej liečbe a liekom. Ak je použitá ako doplnková terapia, zvyčajne zvyšuje efektivitu predpísanej liečby a po čase umožňuje znížiť množstvo užívaných liekov.
  • Soľnú baňu môžu navštevovať všetky vekové kategórie dospelých aj detí. Detský organizmus dokonca reaguje na pobyt v bani omnoho rýchlejšie a celkový liečebný proces trvá oveľa kratšie. Pre menšie deti sú v bani k dispozícii aj hračky. Deťom do 6 rokov je vstup do soľnej bane umožnený len v sprievode rodiča alebo inej dospelej osoby.
  • Terapia v soľnej bani je vhodná aj pre tehotné ženy dokonca trpiace na astmu alebo iné respiračné ochorenia bez obavy z poškodenia dieťaťa. Ale doporučuje sa návštevu konzultovať s lekárom.
 
 

 Ako často ísť do soľnej bane?

 
 

Výraznejší účinok sa dosiahne, ak na začiatku navštívite soľnú baňu 5 - 10-krát v časovom období  jeden až dva týždne a potom aspoň raz za mesiac. Obyčajne už po niekoľkých návštevách sa dostaví citeľné zlepšenie zdravotného stavu. Niektoré výskumy u väčšiny pacientov uvádzajú pozitívne výsledky už v prvých 10 - 15 dní. Soľnú baňu môžete navštevovať aj denne - ani dlhodobejší pobyt v bani nemá žiadne vedľajšie negatívne účinky.

 
     
 

Home

Soľná baňa

Vstup

Fotogaléria

Prevádzka

Kontakt